Страви, приготовані на вогні, за своїми смаковими якостями та ароматом не зрівняються ні з чим. Крім того, ніжна риба або м'ясо з золотистою скоринкою і неперевершеним «димним» ароматом є найкращим доказом того, що здорова їжа, може бути смачною. Однак часом при виборі обладнання люди стикаються з питанням «Чим відрізняється гриль від барбекю?». Розглянемо кожен вид докладніше і знайдемо відповідь на питання.

Основні відмінності між грилем та BBQ:

  • Тип обладнання

  • Час та метод приготування

  • Температура приготування

  • Вага та розмір продуктів

  • Використання дерев’яних шматків або тріски для копчення

 


Особливості гриля


 

 

Тип обладнання

Конструктивно гриль являє собою глибоку ємність, розміри якої можуть бути найрізноманітніші. Існують моделі обладнання, розраховані на сім'ю з 3-5 чоловік, а є грилі, робоча поверхня яких дозволяє нагодувати велику компанію. Пристрої бувають газові, електричні, вугільні та дров'яні. За типом матеріалу вони поділяються на металеві та керамічні.

​Усередині гриля знаходиться решітка для приготування їжі, місце для палива. У деяких моделях вугільних грилів є ємність для збору попелу. У корпусі конструкції розташовані вентиляційні отвори, закриття або відкриття яких дозволяє регулювати температуру приготування страв. В електричних варіантах даний параметр контролюється за допомогою терморегулятора.

Час та метод приготування

Технологія «гриль» - не що інше, як термічна обробка продуктів в закритій ємності, при якій процес йде за принципом «High & quick» (сильний жар і швидка готовність). Інтенсивний нагрів страви з усіх боків надає продукту золотисту скориночку, залишаючи соковитим всередині. У гриль може встановлюватися вертел, казан, також можливе регулювання висоти решітки над джерелом тепла.

За рахунок високої температури час приготування варіюється від 4 до 25 хвилин.

Температура приготування

Їжу готують досить швидко та за температури більше 210°C / 410°F в залежності від продуктів. Наприклад для стейку це 260°C. Детальніше в нашій статті. 

Вага та розмір продуктів

Швидкість приготування та температура роблять гриль ідеальним для стейків, курячих крилець, риби, каре телятини та ягня, морепродуктів, гамбургерів, люля-кебаб, овочів.  

Використання дерев’яних шматків або тріски для копчення

Тріска в грилі майже не використовується через надмірну температуру. Високий температурний режим перешкоджає генерації диму, дерево швидко перегорає, та ще й виділяються канцерогени (при температцрі вище 150-160°C).

 


Особливості BBQ


 

 

Тип обладнання

Словом «барбекю» називають, як обладнання, так і сам спосіб приготування їжі на вугіллі. Також під барбекю іноді мається на увазі решітка з зажимами, в яку поміщають шматочки птиці, м'яса або овочів і розміщують над джерелом тепла.

Час та метод приготування

У BBQ застосовується протилежний принцип приготування їжі - «Low & slow» - продукт готується при невеликому нагріванні, причому досить довго. Джерело тепла розташовується на більшій відстані до продукту; збоку (коли зона приготування розділена на дві частини: з одного боку вугілля, з іншого продукт) або взагалі відсікається за допомогою спеціальних аксесуарів (керамічних або металевих плит). Все це робиться задля зменшення температури приготування (на непрямому вогні) та збільшення часу. Кришка повинна бути закритою задля конвекції та ніжного обволікання теплом. Зазвичай використовуються вугілля, що надає стравам особливий аромат. Час приготування від 2 до 20 годин.

Температура приготування

Їжу готують довше та за помірної температури 75-150°C / 167- 302°F в залежності від продуктів.

Вага та розмір продуктів

Для BBQ часто використовують досить великі шматки м'яса (ошийок, лопатка, ребра, грудина) або взагалі цілі тушки поросяти, курки, індички, гуски. За такого довгого процесу приготування м'ясо стає неймовірно ніжним та наповнюється вишуканим ароматом. 

Використання дерев’яних шматків або тріски для копчення

А ось у BBQ попередньо замочені тріска та шматки дерева це майже "must-have". Вони утворюють велику кількість ароматного диму, який пронизує продукт. Кожне дерево має свої особливості. Ми не будемо зупинятись детально, тому читайте нашу окрему статтю.

 


У підсумку


 

 

► Гриль

  • «High & quick»

  • Температура: більше 210°C / 410°F

  • Готуємо: 4 - 25 хвилин

  • Для стейків, курячих крилець, риби, каре телятини та ягня, морепродуктів, гамбургерів, люля-кебаб, овочів

  • Без трісок

► BBQ

  • «Low & slow»

  • Температура: 75-150°C / 167- 302°F

  • Готуємо: 2 - 20 годин

  • Великі шматки м'яса (ошийок, лопатка, ребра, грудина), цілі тушки поросяти, курки, індички, гуски

  • Попередньо замочені тріска та шматки дерева для ароматного диму, який пронизує продукт

 

Ось тільки з керамічним вугільним грилем Ermanos вам більше не потрібно вибирати між грилем, барбекю чи мангалом, розбиратись в різниці та перевагах того чи іншого пристрою. Керамічний гриль виконує всі ці ролі, так би мовити “all in”.

Готувати ароматні страви на керамічному вугільному грилі з задоволенням беруться навіть новачки кулінарії. Все тому, що цей прилад досить толерантний до помилок. Підібрали неправильний температурний режим? Завдяки конструкції, яка рівномірно розподіляє та утримує тепло, Ви маєте всі шанси приготувати нову, досі невідому страву. І з високою вірогідністю, її смак підкорить найвибагливіших гурманів=)

Приєднуйтесь до числа майстрів, Ваш гриль вже чекає!