Керамічний гриль камадо від Ерманос надає широкі можливості для приготування: від смаження стейків, овочей на грилі до швидкого випікання піци або яблучного штруделя. Різні конфігурації аксесуарів дозволяють готувати страви одночасно та нагодувати близьких повноцінним обідом.

Регулюючи температуру ви встановлюєте режим, який вам потрібен для приготування тієї чи іншої страви.

Базові техніки приготування на керамічному грилі можна поділити на наступні:

  • Повільне смаження/копчення, температура 100°-135°С

  • Гриль/запікання, температура 160°-250°С

  • Смаження на високих температурах, температура 260°-370°С

 

Час приготування різниться в залежності від продукту та результату, який ви бажаєте отримати.

Велика різноманітність аксесуарів дозволить вам готувати не тільки м'ясо для пікніка, але й  особливу яєчню з беконом на сніданок, використовуючи двосторонню чавунну сковорідку або влаштувати вечірку з хрумкою піцою, приготованою на керамічному камені для запікання.
 
Тепер детальніше по кожній техніці: коли і як використовувати, який рецепт спробувати.
 
Повільне смаження/копчення відбувається повільно та при низькій температурі. Така техніка дуже популярна в американській культурі барбекю та називається «low&slow»  (дослівно – «низько та повільно»).  Найпопулярнішими американськими стравами, які готуються за цією технологією та славляться поміж американців, є Brisket (яловича грудинка) та Pulled pork (рвана свинина).

Основні принципи методу «low&slow» :

  • Готувати м'ясо слід на низьких температурах 100° -110°С. При такому підході відбувається розпад колагену (сполучної тканини в м'ясі, жилках). Він перетворюється в желатин, а м'ясо при цьому «томиться».

  • Для такого методу зазвичай використовують великі шматки м'яса (вагою від 1,5 кг), так як маленькі шматки можуть дуже швидко набрати температуру всередині себе і розпаду колагену не станеться. Готуються такі страви досить довго, від 5 годин аж до цілого дня.

  • Шматки м'яса щільно натираються сухими спеціями, спеціальні приправи використовуються як сухий маринад.

  • Обов’язковий аксесуар для такої техніки – стримувач жару .

Для знайомства з цією технікою пропонуємо приготувати реберця, бо що може бути смачніше ароматних реберець? Так, тільки реберця, приготовані на грилі. Та не просто засмажені, а приготовлені на низькій температурі і протягом досить тривалого часу.

 


Ребра свинячі BBQ за технологією "low and slow"


 

Час приготування: 5-5,5 год

Додаткові аксесуари: підставка для реберець, система «Splitos» або стримувач жару , електричний стартер для розпалювання вугілля або розпалювач, захисні рукавиці, шматки деревини для копчення, одноразові піддони.

Інгредієнти:

  • 2 кг свинячих ребер

  • 3 ч.л. солі

  • 3 ч.л. паприки

  • 3 ч.л. перцю чорного меленого

  • 2 ч.л. часнику гранульованого

  • 1 ч.л. зіри

  • 3-4 шматки деревини для копчення

  • 100-120 мл. BBQ соусу

  • 500 мл яблучного сидру

Температура приготування: 110 -115° С

КРОК 1. Попередньо необхідно підготувати реберця: порізати на шматки, перемішати всі приправи зі списку інгредієнтів та рясно обсипати реберця зі всіх сторін. Приправи – це варіативна складова цього рецепту, ви можете обрати вже готові спеції до барбекю з магазину або зробити свій мікс за смаком.
 
КРОК 2. Поки ребра насичуються приправами, маємо час розпалити вогонь. Наповніть чашу для вугілля на ¾ та скористайтесь електричним стартером для розпалу вугілля (приблизно 2-4 хв) або розпалювачем (6 -10хв). Як тільки загориться верхній шар вугілля, прикрийте заслінку до середини та закрийте верхню кришку. Дайте грилю 20-30 хв прогрітися і він вам приготує неперевершену страву. Коли термометр відобразить необхідну температуру для приготування реберець, зменшіть потік повітря, регулюючи верхній отвір та нижню заслінку.

ФІШКА! Для регулювання температури користуйтесь правилом: більше повітря, більша температура; менше повітря, менша температура. Кількість повітря регулюється нижньою заслінкою та верхнім вентиляційним отвором.

КРОК 3. Збираємо зону приготування. На розігріте вугілля помістіть шматки дерева для копчення (3-4 куски). Далі встановлюємо систему «Splitos», та керамічні половинки або відсікач жару. На них ставимо піддони. Це допоможе утворити непрямий жар – ідеальні умови для реберець. Реберця на підставці викладаємо на решітку. Залишаємо на 4 години для копчення… наберіться терпіння)

ФІШКА! Для більшого зволоження м’яса та надання п’янкого присмаку, можете помістити на керамічний струмувач жару піддон з яблучним сидром, який буде випаровуватись та обволікати ребра п’янким ароматом…

КРОК 4. Глазурування. Через 4 години копчення потрібно буде виконати глазурування ребер. Вибір виду соусу BBQ для глазурування справа смаку кожного. Видів соусів безліч, тому можна використовувати подібний соус з найближчого магазину, або зварити самому. BBQ соус повинен бути помірно солодким з невеликою кислинкою і гостротою. Змащуємо реберця соусом та залишаємо ще на годинку.

ФІШКА! Домашній соус барбекю: гострий кетчуп, мед, гранульований часник, гірчиця, копчена паприка, вустерський соус, соєвий соус і яблучний оцет. Варимо на малому вогні біля 30 хв. Пропорції за смаком;)

КРОК 5. СМАКУВАННЯ! Дістаємо підставку з реберцями та подаємо до столу. М'ясо дуже ніжне, легко відходить від кісток і що найголовніше, реберця не втрачають дорогоцінного соку! Смачного!!!
 
Ще одна функція, яку може виконувати керамічний гриль – духовка на вугіллі. Форма та керамічні стінки створюють ідеальні умови для приготування страв, які ви готуєте в звичайній духовці. Різниця в процесі – з камадо це більш захоплююче.
 
Такий режим створюємо за допомогою аксесуарів – стримувач жару та керамічний камінь для запікання. Також можна запікати на прямому вогні, але використати елеватор, щоб вище встановити решітки та уникнути попадання вогню на продукт.
 
Піца, пироги солодкі та солоні, хліб, м'ясо чи риба – велике поле для експериментів.  Найпростіше та найшвидше, але це не означає несмачно, приготувати піцу та випробувати режим запікання. Коли копчені реберця готуються 5 годин, піца в керамічного грилі готується 20 хв.

 


Піца "нашвидкоруч"


 

Час приготування: 15-20 хв

Додаткові аксесуари: керамічний камінь для запікання, система «Splitos» або стримувач жару, рукавиці, лопатка для піци, розпалювачі з деревної шерсті.

Інгредієнти:

Готове тісто для піци

Начинку пропонуємо з соусом песто:

  • сир Моцарела

  • соус песто

  • бекон або шинка

  • помідор черрі

  • томатний соус

  • орегано

Пропорції виключно на ваш смак;)

Температура приготування: 200-250 °С

КРОК 1. Запалюємо гриль. Поки тісто розморожується, засипаємо вугілля та підпалюємо, використовуючи електричний стартер або розпалювач. Встановлюємо зону приготування (p.s. cистему «Splitos» потрібно встановити трохи в іншому порядку, ніж зазвичай її використовують, в цьому і весь кайф використання аксесуарів – можливі будь-які варіації): каркас-відсікачі тепла-тримач для каменю (входить до системи "Splitos")-камінь для запікання.
Кришку закриваємо повністю, а отвори для повітря наполовину. Чекаємо доки термометр покаже температуру 220°С.

ФІШКА! Вугілля можливо використовувати кілька разів, головне правильно його погасити після приготування. Просто закрити кришку, верхню та нижню заслінки і зачекати, це займає певний час.

КРОК 2. Приготування начинки. Викладаємо тісто на посипану мукою лопатку для завантаження піци та начиняємо її. Начинка готується з невеликої кількості інгредієнтів, але в результаті отримуємо дуже смачну, ароматну і соковиту піцу. Вона також чудово підійде для вегетаріанців — варто тільки прибрати з інгредієнтів бекон або шинку.

  1. Тонким шаром покриваємо тісто томатним соусом.

  2. Рясно посипаємо зверху тертим сиром Моцарела.

  3. Викладаємо дрібно нарізаний бекон або шинку.

  4. За допомогою чайної ложки заливаємо соусом песто сир та шинку.

  5. Розкладаємо тонко порізані помідори черрі.

  6. Прикрашаємо готову начинку орегано.
     

КРОК 3. Викладаємо піцу на камінь та залишаємо на 10-15 хв, після яких перевіряємо її стан. Якщо краї піци зарум’янились, то можна витягати стальною або дерев'яною лопаткою. Якщо ні, то залишаємо ще на пару хвилин… І вуаля, ваша піца смакує як в справжній піцерії!

ФІШКА! Відкривати кришку при температурі вище 200 °С потрібно повільно, а краще привідкрити, зачекати пару секунд і тоді відкривати повністю.

Що стосується смаження, то тут ключовим є висока температура і за рахунок неї швидкість приготування. Ви можете смажити стейк, котлети, рибу, бургери, отримуючи соковиті страви та хрумку скоринку.

Головне – дати грилю достатньо часу для досягнення високої температури.  А вже потім страви готуються за лічені хвилини. Для цієї техніки рекомендується використовувати чавунні решітки та поверхні, щипці для гриля, обов’язково захисні рукавиці.

Спробуйте приготувати соковитий стейк і влаштувати в себе вдома справжній стейк хаус. М'ясо, багате білком, залізом, вітамінами і мінеральними речовинами, корисне для організму. Вибір ласого шматочка і ступеня підсмажування - це особисті смакові переваги кожного. Адже відомо, що їжа позитивно впливає на здоров'я тільки в разі, коли процес приносить задоволення.

 


Соковитий стейк


 

Час приготування: до 10 хв
Додаткові аксесуари: чавунна решітка, захисні рукавиці, щипці для гриля, безпровідний термометр для м’яса.

Інгредієнти:

  • яловичина

  • сіль

  • перець

  • оливкова олія

Температура приготування: 260 °С

КРОК 1. Вибір м’яса. Традиційний рецепт стейка на грилі не містить зайвих дій та інгредієнтів. У наше століття сміливих кулінарних експериментів яких тільки стейків не зустрінеш: зі свинини, баранини, курки, риби. Але класичним визнаний лише стейк з яловичини, переважно мармурової (з найтоншими прошарками жиру). В першу чергу, потрібно визначитися, з якої частини туші ви будете готувати. Всі вони мають свої особливості і градації мармуровості.

ФІШКА! Найпопулярніші відруби яловичини для стейка:

  • Стейк Рибай (з підлопаткової частини, дуже соковитий і самий невибагливий в приготуванні);

  • Стейк Ковбой (рибай тільки на кістці);

  • Стейк Нью-йорк (Стріплойн) вирізається з тонкого краю філе, має насичений смак і аромат;

  • Т-бон (Т-bone) з двох різних частин (пісної і з прожилками), розділених кісткою;

  • Філе-міньйон (ніжна пісна вирізка);

  • Шатобріан (з широкої частини вирізки, досить складний у приготуванні, так як готується цілим шматком).

КРОК 2. Підготовка гриля. Найперше потрібно розпалити вугілля та встановити чавунну решітку.  Решітка має добре прогрітися, а термометр показувати від 260 °С.
 
КРОК 3. Підготовка м’яса. Яловичину нарізати поперек волокон шматками товщиною 2-3 см та довести до кімнатної температури. Потім осушити серветкою, щоб волога не завадила утворенню скоринки. Обробити м'ясо оливковою олією, а солити та перчити потрібно безпосередньо перед викладкою на решітку. Якщо зробити це раніше, то сіль вимиє весь сік з м’яса.
 
КРОК 4. Смаження. Помістіть м'ясо на решітку по діагоналі, шматки не мають притулятись один до одного. Смажемо кожну сторону під закритою кришкою, м'ясо перевертаємо щипцями, а не вилкою, щоб не пошкодити та випустити сік.
Ступінь підсмажування залежить від ваших смакових уподобань і регулюється часом приготування.

Перевірити готовність стейку можна вимірявши внутрішню температуру за допомогою цифрового термометра.
 
Пам'ятайте, що після зняття з решітки м'ясо все ще буде готуватися. За рахунок перерозподілу соку температура всередині навіть виросте. Не ріжте шматок відразу, а залиште на 5 хвилин доходити до кондиції на теплій тарілці або оберніть фольгою.

ФІШКА! Скористайтесь нашим температурним гідом для визначення внутрішньої температури стейку відповідно до різних ступеней підсмажування.